Aasta uus

01.09

Loomulikult käib siinkohal jutt uuest kooliaastast, mitte uuest aastast 🙂 See on aga siililegi selge. Mis aga ei pruugi siililegi selge olla, on see, et mida oleks hea kinkida lapsele, kes läheb esimesse klassi. Laste endi soov on kindlasti enamasti väga selge ja ühesugune – mänguasju (poistele Legosid ja tüdrukutele midagi Anna ja Elsaga …).

Aga minu arvates ei ole tegemist väga hea mõttega, sest kooliga alustamine sümboliseerib ju hoopis midagi muud. Seega on ilmselt alati kindla peale minek osta mõni väga hea ja hariv raamat. Samas on raamatutega nii, et neid kiputakse ikka kinkima ka koolis ja teinekord võib see ehk lapsele isegi raamatute uputusena tunduda.

Seega äkki ikkagi midagi muud? Tegelikult on ju alati ka hea mõte kinkida mõni hariv lauamäng või midagi, mille abil saab laps meisterdada. Need on ka selle poolest head, et laps ei istu siis ju mingis nutiseadmes, vaid teeb midagi tõelist ja harjutab ka oma motoorikat paremini kasutama.

See aga juba tõigi meid selle juurde, millest soovisin ka rääkida – nimelt nutiteema. Kui lapsele ei ole veel kooliks telefoni ostetud (ilma selleta ju sageli tänapäeval ei saa), siis ehk on see hoopis õige aeg selle kinkimiseks. Samas kui kodus on olemas nutiseadmed või arvutid, siis piisab täitsa tavalisest nuppudega telefonist.

Aga ühesõnaga – raamat või hariv lauamäng on alati hea mõte!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s